Fumigacja drewna, elementów drewnianych, obiektów z drewna

Czym jest Fumigacja?

Fumigacja (łac. fumigatio – dymienie) jest to zwalczanie szkodników wykorzystując do tego zabiegu substancje w postaci pary, dymu lub gazu (fumiganty). Fumigację bardzo często stosuje się w zwalczaniu szkodników drewna lub podczas gazowania zboża. Zaletą zwalczania szkodników drewna metodą fumigacji jest jej wysoka skuteczność.

fumigacja szkodników drewna, fumigacja korników

Fumigacja metodą na szkodniki drewna

Fumigacja bardzo często znajduje zastosowanie w zabiegach zwalczania korników. Jest to skuteczna i bezinwazyjna metoda na pozbycie się szkodników drewna z więźby dachowej, zabytkowych elementów drewnianych, konstrukcji dachowej wykonanej z drewna, zabytkowych obiektów takich jak cerkwie, kościoły, ołtarze z drewna.

Fumigacja

Jakie zabiegi wykonujemy

Fumigacja drewna

Zajmujemy się fumigacją elementów drewnianych takich jak konstrukcje dachu, wieźbę dachową czy drewniane belki w domach.

Fumigacja domów

Zabieg fumigacji może być przeprowadzony jako skuteczna metoda zwalczania korników w drewnianych domach wykonanych ze każdego rodzaju drewna.

Fumigacja kościołów, zabytków

Po odpowiednim przygotowaniu zabytkowych obiektów z drewna takich jak kościoły, można także wykonać w nich zabieg fumigacji aby pozbyć się szkodników drewna.

Potrzebujesz fumigacji?

Kontakt


tel. +48 732 732 770
e-mail: biuro@gryzie-drewno.pl

 

 

 

tel. +48 533 351 157
e-mail: biuro@gryzie-drewno.pl

[ninja_form id=2]

Więcej o Fumigacji

Jak wygląda fumigacja drewna?

Czym przeprowadza się fumigację?

Do wykonywania usług fumigacji stosuje się fumiganty. W Polsce jedynym i dostępnym fumigantem wykorzystywanym do zwalczani szkodników jest fosforowodór. Fosforowodór to nieorganiczny, łatwopalny, bezbarwny, bezwonny i słabo rozpuszczający się w wodzie związek chemiczny. Fumigant ten niszczy owady w ciągu od 3 do 14 dni prowadząc do ich paraliżu i zakłucając ich funkcje oddechowe.

Gdzie można wykonać zabieg fumigacji?

Wykonanie usługi fumigacji wiąże się z użyciem toksycznych gazów, dlatego obiekt oraz teren wokół obiektu muszą zostać odpowiednio zabezpieczone przez przeszkolonych pracowników firm. Zabieg fumigacji nie może być przeprowadzony w obiektach, budynch postawionych blisko innych obiektów w których mieszkają lub przebywają ludzie i zwierzęta. Należy także pamiętać, iż do zabezpieczonego i zagazowanego obiektu nie może zbliżać się i wchodzić nikt nie uprawniony.

Jaka jest cena fumigacji drewna?

Fumigacja jest zabiegiem bardzo skomplikowanym, dlatego określenie kosztów fumigacji bez wcześniejszych oględzin obiektu jest nie możliwe. Cena usługi gazowania obiektu takie jak dom zależy od wielu czynników między innymi takich jak: materiał z jakiego wykonany jest dom, wielkość domu, wysokość obiektu, rodzaj konstrukcji obiektu czy też ilość środków jaka jest potrzebna do wykonania usługi fumigacji.

Z czym wiąże się fumigacja domu?

Jak przygotować się do fumigacji domu?

 

Fumigacja - zdjęcia z realizacji

Fumigacja - najczęściej zadawane pytania

Jaka jest cena fumigacji domu?

Na cenę fumigacji domu wpływa wiele elementów, dlatego przygotowanie wyceny bez oględzin obiektu nie jest możliwe.

Czego używacie do fumigacji? Jakie preparaty stosuje się do fumigacji? 

Do fumigacji używamy aktualnie dostępnych na rynku fumigantów. Jedynym dopuszczonym fumigantem w Polsce jest Fosforowodór.

Ile trwa fumigacja domu?

Fumigacja drewnianego domu może trwać od 7 do 14 dni w zależności od aktualnych temperatur i warunków pogodowych.

Co może być poddane fumigacji?

Fumigacji mogą zaostać poddane prawie wszystkie elementy wykonane z drewna, w tym także budynki, dzieła sztuki, zabytki.

Jakie szkodniki drewna zwalcza fumigacja?

Fumigacja zwalcza większość popularnych szkodników drewna w Polsce. Należą do nich między innymi Spuszczel Pospolity, Kołatek Domowy, Kruszel Czarny, Drwalnik Paskowany, Miazgowiec Parkietowiec.

Czy konieczna jest wyprowadzka na czas fumigacji?

Tak, w trakcie zabiegu w obiektach poddanych fumigacji nie mogą przebywać osoby i zwierzęta.

Czy istnieją inne metody zwalczania szkodników drewna?

Tak, istnieją jeszcze inne metody zwalczania szkodników drewna. Można wymienić między innymi iniekcję ciśnieniową, dezynsekcja mikrofalami, żelowanie preparatem xilix-gel czy też dezynsekcję beztlenową.

Czy fumigacja zwalczy korniki w drewnie?

Tak, fumigacja jest jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania korników żerujących w drewnie.

Czy fumigacja zabezpiecza drewno?

Nie, fumigacja nie zabezpiecza drewna a jedynie zwalcza szkodniki drewna żerujące w nim.

Dlaczego należy zwalczać szkodniki drewna?

Należy zwalczać szkodniki drewna, ponieważ mogą one doprowadzić do całkowitego zniszczenia elementów drewnianych a nawet być powodem zawalenia i całkowitego zniszczenia budynku.

 

 

Wykonujemy usługi w tych miastach: 

Warszawa, Olsztyn, Białystok, Toruń Bydgoszcz, Poznań, Zielona Góra, Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Rzeszów, Lublin, Kielce, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Koszalin, Szczecin, Częstochowa, Bielsko-Biała, Sanok, Wałbrzych, Jastrzębie-Zdrój, Zakopane, Bełchatów, Tarnów, Przemyśl, Słupsk, Kalisz, Wyszków, Mińsk Mazowiecki, Pruszków, Legionowo, Płock, Włocławek, Grudziądź, Puławy Radom.