Zwalczanie szkodników za pomocą AirMicro

System AirMicro to innowacyjna metoda zwalczania szkodników drewna, bez użycia toksycznych gazów. Metoda ta szczególnie sprawdza się przy dezynsekcji oraz dezynfekcji dóbr kulturowych, ponieważ zapewnia im bezpieczeństwo oraz nienaruszony stan. Dzięki temu iż w tym procesie nie stosuje się gazów takich jak fosforowodór nie ma obawy że zniszczy on miedziane, srebrzane lub złote elementy, które podczas fumigacji wchodzą w reakcję z gazem.

Aparat AirMicro w zwalczaniu szkodników drewna.

Samo urządzenie AirMicro, jest lekkim oraz nie wielkich rozmiarów aparatem, którego zadaniem jest stworzenie próżni w szczelnie zamkniętym opakowaniu i wpompowaniu tam azotu. Urządzenie także nawilża lub osusza powietrze znajdujące się w szczelnym zamknięciu do poziomu wilgotności względnej, czyli takiej jak w pomieszczeniu tuż prze całym zabiegiem. Dzięki temu przedmioty są chronione przed zbytnim wysuszeniem lub nawilżeniem.

Jak przebiega proces zwalczania szkodników za pomocą AirMicro

dezynsekcja beztlenowa airmicroSamo wykonanie zabiegu polega na zamknięciu odpowiednich przedmiotów (figury, rzeźby, książki, obrazy, oraz inne drewniane przedmioty ) w szczelnym opakowaniu nie przepuszczającym gazów. W folii montuje się odpowiednie zawory do podłączenia aparatu AirMicro, a brzegi zgrzewa się przy użyci zgrzewarki w celu zabezpieczenia przedmiotów.

Po odpowiednim podłączeniu aparatu i zabezpieczaniu przedmiotów dokonuje się pomiarów stężenia w tlenu, a gdy ten znajdzie się w granicach 0.1 – 0.3% zawory aparatu zostają zamknięte. Po tym etapie przedmioty muszą pozostać w zamknięciu przez okres 21 dni, co daje pewność iż szkodniki na każdym etapie rozwoju zostają zwalczone.
Po tym etapie czyli 21 dniach w atmosferze beztlenowej można je wyjąć z opakowania. Jeśli nie ma potrzeby wyjmowania przedmiotu z zabezpieczenia może on pozostać nadal w tej atmosferze co zabezpieczy je przed ponownym atakiem szkodników oraz rozwojem grzybów czy pleśni.

Corneco – Usługi zwalczania szkodników metodą AirMicro.